NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į VENIPAK PAŠTOMATUS NUO 55 EUR

UŽSAKYMUS GALIMA ATSIIMTI VILNIUJE, P. LUKŠIO 7. I, III, V - 14.30-17.30

                       

Muilo gamyba - labai malonus ir kūrybiškas užsiėmimas.

Šiame straipsnyje šnekėsime apie muilo gamybą iš muilo bazės. Ko reikia muilo gaminimui iš muilo bazės?

Indai

Indus galima naudoti tuos pačius, kuriuos naudojame virtuvėje, tik po darbo juos reikia gerai išplauti. Indai turi būti atsparūs karščiui ir gerai plautis.

Muilo bazė

Kas yra muilo bazė? Muilo bazė - tai praktiškai paruoštas muilas, tik be dažų ir kvapų. Gaminama balta ir skaidri muilo bazės.

Formos 

Galima naudoti plastikinius puodukus, indelius nuo jogurtų, netgi plastikinius buteliukus, silikonines kepimo formas, silikonines formas ledui gaminti, specialias plastikines formas muilui gaminti, su jomis muilas atrodo pagamintas profesionaliai, net jei pirmą kartą jį gaminate. Su silikoninėmis muilo formomis ypač patogu dirbti, vienintelis jų trūkumas - kiek didesnė nei įprastai kaina.

Eteriniai arba kvapieji aliejai 

Kvapieji aliejai suteiks Jūsų muilui malonų kvapą, o eteriniai aliejai turi dar ir gydomųjų savybių.

Baziniai ir egzotiški aliejai 

Aliejai praturtins Jūsų muilą drėkinamosiomis savybėmis, minkštins, maitins ir jaunins Jūsų odą.

Priedai

Priedais muile gali virsti jums įprasti produktai - medus, kava, augalų žiedai ir lapai, natūralūs milteliai, aguonos (aguonos pavers muilą į šveitiklį), molis ir kiti. Išimtis yra rožių žiedai, jie daro muilą pilką ir patys muile, deja, atrodo negražiai. Priedai gali suteikti muilui spalvą, pakeisti muilo faktūrą.

Dažai

Dažai būna vandens pagrindo. Su jais labai patogu dirbti, pakanka įdėti 1-3 lašų tam, kad suteikti muilo bazei reikiamą spalvą. Juos galima maišyti tarpusavyje, išgaunant įvairias spalvas. Spalvų žaismas priklauso tik nuo Jūsų fantazijos. Dažai su laiku migruoja. Ką tai reiškia? Jeigu Jūs darote muilą kelių spalvų, su laiku spalvų ribos dingsta, kartais tai tik pagerina rezultatą, o kartais, jei muiliukui reikalingi aiškūs kontūrai, užrašai - sugadina visą sumanymą.

Pigmentai

Pigmentai būna sausi arba skysti. Su skystais pigmentais dirbti daug paprasčiau, tiesiog įlašinate kelis lašiukus ir rezultatas pasiektas, sausus pigmentus reikia ištirpdyti aliejuje arba glicerine, kad būtų be gumulėlių, tik tada dėti į muilo bazę. Pigmentai nemigruoja, su jais labai patogu daryti kelių spalvų muilą.

Žėrutis (mica) 

Tai labai maži perlamutriniai blizgučiai, naudojami kosmetinėse priemonėse. Jie dažo muilą, suteikia jam gražų blizgesį. Perlamutrus geriau dėti į skaidrią muilo bazę, baltoje bazėje jų blizgesys pastebimas mažiau. Muilas labai gražiai blizga.

Blizgučiai 

Pridėjus blizgučių Jūsų muilas atrodys labai puošniai, jis blizgės, blizgučiai nedažo, tik suteikiablizgeėsio.

______________________________________________________________________________________

GAMINAME MUILĄ !

Pagrindiniai ingredientai:

  1. Skaidri arba balta muilo bazė
  2. Baziniai aliejai
  3. Eteriniai arba kvapieji aliejai
  4. Priedai
  5. Forma

Į 100 g bazės galima pridėti:

3-7 lašai eterinių aliejų, arba 5-15 lašai kvapiųjų aliejų
1 valgomąjį šaukštą aliejaus
1-7 lašai dažų
1/6 - 1/3 arb. šaukštelio žėručio arba pigmentų
1-3 arb. šaukšteliai kosmetinio molio
2-4 arb. šaukšteliai maltų avižinių dribsnių
1-3 arb. šaukšteliai medaus

  • Visų ingredientų iš karto dėti į muilo bazę nereikia.

Gamybos procesas:

1. Paruoškite reikiamus ingredientus, muilo bazė greitai stingsta ir Jūs neturėsite laiko ieškoti vieno arbo kito ingrediento. Pasverkite reikiamą kiekį muilo bazės, peiliu supjaustykite muilo bazę i nedidelius gabaliukus.

2. Įdėkite gabaliukus į karščiui atsparų indą. Ištirpdykite muilo bazę mikrobangų krosnelėje, 350 VAT iki minutės. Svarbu laiku pastebėti kada muilo bazė ištirps, ji neturi perkaisti, taip pat galima ištirpdyti muilo bazę vandens vonioje. Tirpdant didelį bazės kiekį, periodiškai maišykite, ištirpdyta bazė panaši į skystą kisielių.

3. Įdėkite į bazę vieną kavos šaukštelį aliejaus. Nedėkite aliejaus į bazę per daug.

4. Pridėkite kvapųjį arba eterinį aliejų. Jokiu būdu nemaišykite, dėkite vieną iš jų (arba kvapųjį arba eterinį).

5. Pridėkite dažus. Viską gerai sumaišykite.

6. Įpilkite paruoštą bazę į formą. Jeigu paviršiuje atsirado burbuliukai papurkškite spiritu arba dezinfekavimo skysčiu, tai padės nuimti burbuliukus.

7. Leiskite muilui sustingti, laikas priklauso nuo formos dydžio. Dažniausiai muilas stingsta 15-20 min. Kai muilas sustingo, išimkite muilą iš formos. Greitinti sustingimo procesą nereikia, statyti muilą į šaldytuvą arba šaldiklį taip pat nėra reikalo.

Prieš pakuojant muilą, leiskite jam vieną parą išdžiūti. Sėkmės!

Receptus gaminti muilą rasite čia:

https://www.ellmuilas.lt/

Įrėminta:

Lipnus krepšelis:

Raštas: